top of page
לוגו חדש דפנה דרוקר.jpg

נולדתי ב-1969 בשכונת רמת אליהו בראשון-לציון, כבת בכורה להורים עולים חדשים מארגנטינה ורומניה. התחלתי להמציא שירים ומוסיקה כבר בגיל שלוש-ארבע, הופעתי מול בני משפחתי, ומגיל 7 העליתי אותם על הכתב. עשיתי לי להרגל לכתוב ביומן האישי את כל העולה על דעתי.

מגיל 10 התחלתי לפרסם שירים ומכתבים בעתון הילדים "הארץ שלנו" ובגיל 12 נבחרתי לכהן כ"כתבת צעירה". בשנת כהונתי למדתי מעט אודות כתיבה עיתונאית ופרסמתי מפירות כתיבתי כמעט מדי שבוע. ייסדתי, כתבתי, איירתי וערכתי עיתונים בכל מסגרת שהייתי בה, בית הספר, הצופים, התיכון. כתיבתי נעשתה אינטנסיבית מאוד בגיל ההתבגרות, מגיל 16-17 כתבתי כמעט מדי יום, שירי אהבה והתבגרות. כתבתי במקביל לעבודה אינטנסיבית כגרפיקאית ולימודי אמנות ועיצוב בקורסים שונים, נישואין, לידת בני, גירושין והתמודדות עם קשיי החיים. תמיד האמנתי, שיום אחד, אפרסם ספר משיריי.


'ספר הביכורים 'יום אחד


כאשר הגעתי לגיל 35 הרגשתי שאותו היום הגיע ושאם לא אעשה מעשה ואגשים את חלומותיי היום, אולי כבר לעולם לא. ערכתי בעצמי את הספר והחלטתי לכלול בספר שירים בשלים בלבד שנכתבו מתחילת חיי הבוגרים, מגיל עשרים. זוהי אסופת שירים שנכתבו בין השנים 1989-2002.

מה שמאפיין את הכתיבה, זהו סגנון מאוד אישי, אוטוביוגרפי, רגיש, כן, פתוח וחשוף. הלשון היא יומיומית כמעט ונגישה, ומאפשרת לכל אחד ואחת להבין את כוונת המשוררת ולהזדהות עם הכתוב. שירים רבים עוסקים באהבה ובאינטימיות כפי שרואה אותן אישה צעירה. השירים נכתבו כצורך, כתרפיה, כיומן אישי וליוו אותי דרך כל הבחירות שעשיתי בדרכי אל החיים הבוגרים. מחזור "שבעה שירי מסע" נכתב כרשמים ממסע שורשים לארגנטינה, המפגש עם בני המשפחה .וההיסטוריה המשפחתית

חלק מהשירים עוסקים בהתמודדות עם זיכרונות ילדות קשים והגדילה במחיצתם של הורים המתמודדים עם בעיות נפשיות והליכי גירושין ממושכים. השירים האחרונים עוסקים בדילמות שיוצרת הסיטואציה של סיום מערכת יחסים משמעותית ופירוקה מתוך תקווה להתחלה מחדש. שנים רבות כתבתי למגירה ולא שיתפתי איש בכתיבתי. גם לא שיערתי שיש בשירי ערך כלשהו למישהו אחר מלבדי. רק עם התחוללותם של שינויים גדולים בחיי, בגיל 33 התחלתי לפרסם שירים באינטרנט והתגובות החמות והמעריכות להן זכיתי עודדו אותי להיחשף ולפרסם. בראשית 2005 יצא לראשונה ספרי לאור בהוצאת "דרור" (היום: "אופיר ביכורים"). הודפס מספר מצומצם של עותקים והופץ בעיקר בספריות.
ביוני 2017 יצא הספר במהדורה מסחרית והוא אזל מן המדפים.
כמה מהשירים ("הוא", "יומני היקר", "ים מתנפץ אל עצמו", "סימני דרך", "ואולי" ועוד) היוו בסיס למופע רב-תחומי, "הלנה רוקדת על הדלפק", של היוצרת יוליה פבזנר, במאית האופרה הישראלית החדשה, במסגרת פסטיבל פרינג' והועלה במשכן לאמנויות הבמה בדצמבר 2005. המופע שילב שירי משוררות (דליה רביקוביץ, מרגרט אטווד ועוד) עם תיאטרון, מוסיקה ומחול. שניים מתוך שירי הספר הולחנו ע"י המלחין מיכאל שנהב ובוצעו ע"י כוכבת המופע, השחקנית וזמרת הסופרן הצעירה עינת ארונשטיין. הוזמנתי, אחר כבוד, לבכורת המופע .והתרגשתי מאוד

ב-2021 יצא ספר שיריי השני 'להתייאש אסור' בהוצאת עמדה ובעריכת יחזקאל רחמים. ניתן להזמין אותו ישירות ממני דרך האתר או לרכוש ברשתות הספרים הגדולות.

אודותיי

2.jpg

Oov Studio צילום: ראובן חיון

bottom of page